poniedziałek, 30 czerwca 2014

Na ratunek w oparzeniach.

Oparzyłam się. Nie po raz pierwszy i nie ostatni. Oczywiście za każdym razem oparzony palec czy ręka lądowała pod zimną wodą. Bardzo dobrym środkiem na złagodzenie skutków oparzeń są opatrunki hydrożelowe, w które warto zaopatrzyć domową apteczkę.

Czym jest opatrunek hydrożelowy?
W skrócie można powiedzieć, że jest to galaretka, która zapewnia wilgotne środowisko na powierzchni rany. Wspomaga on oczyszczanie rany z martwych tkanek, a także wpływa na proces gojenia się. Unikalna struktura AQUA-GEL stanowi barierę dla bakterii z zewnątrz, a jednocześnie umożliwia oddychanie rany. Ogromnym plusem tego opatrunku jest fakt, że nie przywiera o do rany, a jego zmiana nie powoduje żadnego bólu. No i najważniejsze - technologia produkcji opatrunków hydrożelowych opracowana została przez zespół polskich naukowców z Politechniki Łódzkiej.

Właściwości AQUA-GEL.
  • likwiduje ból, dając choremu uczucie kojącego działania,
  • stanowi barierę dla bakterii z zewnątrz,
  • zapewnia dostęp tlenu do rany,
  • zapobiega powstawaniu przerostowych blizn,
  • nie przykleja się do rany, co umożliwia bezbolesną zmianę opatrunku,
  • podczas zmiany opatrunku usuwane są z rany wydzieliny, włóknik oraz tkanki martwicze pozostawiając nieuszkodzoną ziarninę,
  • jest elastyczny, miękki, lecz jednocześnie wystarczająco wytrzymały, dzięki czemu może być stosowany do pokrywania takich powierzchni ciała, których unieruchomienie jest kłopotliwe np. stawy, dłonie, twarz itp.,
  • jest przezroczysty co umożliwia kontrolę przebiegu leczenia bez konieczności zdejmowania go, 
  • jest nie alergizujący.

AQUA-GEL nie tylko na oparzenia!
Wysoka zawartość wody w strukturze opatrunku sprawia, że AQUA-GEL ma również działanie kojące w przypadku powierzchniowych obrzęków spowodowanych np. ukąszeniami przez owady. Opatrunek ten doskonale sprawdzi się przy łagodzeniu bólu spowodowanego uderzeniami czy otarciami u naszych dzieci.

ZESTAW PIERWSZA POMOC, który ja posiadam składa się z trzech opatrunków okrągłego 5cm, owalnego - 5,5x11cm oraz prostokątnego 10x12 cm.
Jak używać AQUA-GEL?
Aplikacja opatrunku jest bardzo prosta. Powierzchnie uszkodzone działaniem wysokiej temperatury należy jak najszybciej schłodzić zimną wodą przez okres 15 minut, a następnie przykryć opatrunkiem AQUA GEL. Przy oparzeniach objawiających się rumieniem, miejscową bolesnością bez widocznego uszkodzenia skóry oraz oparzeń II i III stopnia opatrunek nakładamy tak szybko jak to możliwe bezpośrednio na ranę. Należy pamiętać, że w przypadku oparzeń II i III stopnia należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza.

1. Rozerwij górny zgrzew torebki.
2. Trzymając za włókninę delikatnie wyjmij opatrunek z foremki wraz z folią.
3. Przyłóż opatrunek do rany i usuń z jego wierzchu folię.
4. Ranę zabezpiecz załączonym do opakowania przylepcem włókninowym.

To kosztuje…
Biorąc pod uwagę ilość walorów tego opatrunku cena jest tak naprawdę niewielka Zestaw „Pierwsza Pomoc”, który Wam zaprezentowaliśmy możecie kupić TUTAJ.

Artykuł powstał przy współpracy z:
http://kikgel.com.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz